Blog

Ptaki miasta- zakończenie

Dziś wybraliśmy się w długi rajd po Pradze-północ i Kępie Potockiej aby pożegnać się PM. I co? Od stycznia było 91 gatunków a teraz jest już 93. A wszystko za sprawą gęsi. Najpierw, opakowanie po chipsach upodobniło się do bernikli rdzawoszyjej. Można się śmiać, ale naprawdę były podobne. Na Pradze północ wszystko było zalane, powstały lęgi iCzytaj dalej „Ptaki miasta- zakończenie”

Ptaki miasta 2020/2021- podsumowanie

Liczenie ptaków właściwie jedynie Skweru Woyciechowskiego zaczęło się równo 27 marca 2020 roku, a zakończyło dziś- 2 marca, a więc trwało 336 dni. Pierwszym gatunkiem była wrona siwa, corvus cornix, zaś ostatnim- ogorzałka. Ptaki Miasta przeszły wiele metamorfoz: Marzec (wczesnowiosenny)- Pierwsze założenie- ptaki Żoliborza do 31 marca, następnie do 30 kwietnia Kwiecień-maj (późnowiosenny)- Ptaki ŻoliborzaCzytaj dalej „Ptaki miasta 2020/2021- podsumowanie”

ptaki miasta 26.02

Już niedługo kończą się ptaki miasta, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu (jedziemy na Podkarpacie). Udało mi się na reszcie ukończyć listę ptaków które widzieliśmy przez ten rok w Warszawie- jest ich 91. Objaśnienia: WŻR- Wielki rok Żoliborski- ptaki stw. na Żoliborzu od 27 marca 2020 do dziś WWR- Wielki Warszawski rok- ptaki stw. w Warszawie odCzytaj dalej „ptaki miasta 26.02”

ptaki podkarpacia cz. 1

Częściowo zachęcony przez https://dzikiemiasto.wordpress.com a częściowo przez fakt, że za nieco ponad dwa tygodnie tam jedziemy postanowiłem opisać jedną historię z prawie 5 miesięcy spędzonych w naszym drugim domu na Podkarpaciu. Właściwie opisana teraz wyprawa nie dotyczyła samego podkarpacia lecz przyległej Małopolski, gminy Sękowa, powiatu Gorlickiego.  W pewnym momencie, po długim jechaniu asfaltowymi drogami trafia się naCzytaj dalej „ptaki podkarpacia cz. 1”

ptaki podkarpacia cz. 1

Częściowo zachęcony przez https://dzikiemiasto.wordpress.com a częściowo przez fakt, że za nieco ponad dwa tygodnie tam jedziemy postanowiłem opisać jedną historię z prawie 5 miesięcy spędzonych w naszym drugim domu na Podkarpaciu. Właściwie opisana teraz wyprawa nie dotyczyła samego podkarpacia lecz przyległej Małopolski, gminy Sękowa, powiatu Gorlickiego. W pewnym momencie, po długim jechaniu asfaltowymi drogami trafiaCzytaj dalej „ptaki podkarpacia cz. 1”

ptaki miasta 14.02

Codziennie z przerażeniem sprawdzam jak dużo muszę napisać żeby wnikliwie opisać tę „drugą” część. Żeby więc choć trochę się do tego przygotować i żeby nie było że blog jest nieaktywny opiszę dzisiejszą wyprawę na Kępę Potocką. Zasadniczo mieliśmy przekonanie że Kępa zimą jest nie najciekawsza. Właściwie było to ugruntowane tym że kiedy przyszły wielkie mrozyCzytaj dalej „ptaki miasta 14.02”

ptaki miasta 03.02.2021

Zauważyłem że ostatnio każdy mój post zaczyna się od „dawno nic nie pisałem”. No ale co tu mówić jak nie napisałem nic od 30 dni???? A tyle się działo! Początkowo ten rok nie zaczął się dla mnie dobrze. Na początku 2021 rozeszła się wieść że w Michałowicach pod Warszawą pojawiła się sikora lazurowa. To gatunekCzytaj dalej „ptaki miasta 03.02.2021”

ptaki miasta 31.12

Mam dużo do napisania, dużo nic nie pisałem i dużo się działo. A więc zacznę od tego, że jest dziś ostatni dzień roku 2020. Czas na podsumowania. Otóż pod względem ptasim rok ten był dla mnie bardzo udany. Co więcej, chyba najbardziej udany w życiu. Otóż zaczął się on lodówkami, uhlami, markaczkami, szlacharami i perkozamiCzytaj dalej „ptaki miasta 31.12”

ptaki miasta 26.12

Ja tu nic nie pisałem, a czas mija jak sokół wędrowny w locie pikowym. Tak czy inaczej, jeszcze jest dwudziesty szósty więc życzę wszystkim wesołych świąt Bożego narodzenia. Z tej też okazji dostałem między innymi pełno pięknych książek o ptakach. Wszystko kojarzy mi się w tym okresie z piękną kolędą „W dzień Bożego narodzenia” któraCzytaj dalej „ptaki miasta 26.12”

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Follow My Blog

Get new content delivered directly to your inbox.

%d blogerów lubi to: