Wielki rok… ważek.

Mój Wielki Owadzi rok trwa sobie w najlepsze, aż tu nagle Fundacja Psubraty postanowiła założyć… wielki rok ważek! Fundacja założyła już dwie tego typu zabawy- wielki rok (https://wielkirok.pl) oraz warszawski wielki rok (https://warszawa.wielkirok.pl) . Oba polegają na „przyjacielskiej konkurencji” ptasiarzy w ilości zobaczonych gatunków ptaków danym terenie. Od niedawna jednak można dołączyć do wielkiego roku ważek (https://wazki.wielkirok.pl) i konkurować w ilości zaobserwowanych gatunków ważek na terenie Polski. W Polsce stwierdzono dotychczas 74 gatunki tych wspaniałych owadów, zatem jest co zobaczyć. Obserwacje należy wpisywać do kartoteki Ornitho.pl. (https://ornitho.pl). Warto też przy okazji zajrzeć na stronę wazki.pl gdzie można więcej przeczytać o tych wspaniałych owadach i dołączyć do grupy ich obserwatorów.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie wielkiego roku ważek. Należy najpierw założyć swoje konto na ornitho, a potem zalogować się na stronie WRW.

Opublikowane przez Światopełek

Owner of Harklowski Park Narodowy Site https://www.instagram.com/invites/contact/?i=z0pzzk4sr7ku&utm_content=7ks8hzr Author of drawings from site urszulka_i_swiatopelek Author of photos from site parknarodowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: