ptaki miasta 13.12

Już wiele o rożeńcu napisałem, wszystko zdradziłem w poprzednim poście. Otóż widzieliśmy go. To drugi rożeniec w tym roku, pierwszy pojawił się w styczniu. Ale po kolei. Kiedy przyjechaliśmy z trudem znalazłem sylwetkę rożeńca w tłumie kaczek. W Warszawie było szaro i ponuro, zdecydowanie nie był to najlepszy czas na zdjęcia. Rożeniec był z pewnością dziki. Płochliwy, ruchliwy i nie lubił jak robi się mu zdjęcia. Co chwila chował się za kaczkami, skubał je dziobem, przeganiał, nurkował. Na domiar złego wszystko to robił w najciemniejszym możliwym kąciku stawu. Ostatecznie prawie po godzinie się zmęczył, i teraz mogliśmy mu robić zdjęcia. Oprócz nas nikt nie zwracał uwagi na rożeńca. Ponieważ miejscowy automat z jedzeniem dla kaczek się zepsuł ludzie sięgnęli po… chleb. Całe szczęście że rożeniec tego paskudztwa nie jadł.

W 2019 była to sensacja na całego, teraz jakoś nikt na niego nie zwraca uwagi. Nawet na ornitho.pl oprócz obserwacji z 11 grudnia (dzięki której dowiedziałem się o nim) niczego nie ma. Teraz ja go zgłosiłem, może ktoś przyjdzie zobaczyć:)

Rożeniec z krzyżówką
Zmęczony gryzieniem krzyżówek
Niezwykłe ułożenie piór w okolicach ogona rożeńca
Portet od przodu:)

Opublikowane przez Światopełek

Owner of Harklowski Park Narodowy Site https://www.instagram.com/invites/contact/?i=z0pzzk4sr7ku&utm_content=7ks8hzr Author of drawings from site urszulka_i_swiatopelek Author of photos from site parknarodowy

2 myśli w temacie “ptaki miasta 13.12

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: